Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Pałac w Mosznej XVIIw.

Galeria: Moszna Włącz pokaz slajdów

 
Pałac w  Mosznej XVIIw.

Tytuł zdjęcia: Pałac w Mosznej XVIIw.


Autor: JureK
Data dodania: 2010-05-16
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.75  Ocen: 4  Odsłon: 6880 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych zabytków na Opolszczyźnie. Była rezydencja pruskiego rodu Tiele-Wincklerów, potentatów przemysłowych, od 1866 do 1945 roku. Powstał w połowie XVII wieku. Jest częściowo udostępniony do zwiedzania; odbywają się tu koncerty muzyki kameralnej i wystawy dzieł sztuki. Otacza go 200ha park (m.in. trzystuletnie okazy dębów) będący częścią parku krajobrazowego. W roku 1911 / 1912 gościem w pałacu był cesarz Wilhelm II. Rodzina Tiele Winckler upuściła zamek wiosną 1945. Podczas II wojny światowej zamek uniknął zniszczeń. Od roku 1945 w zamku kwaterowały oddziały armii sowieckiej. Na początku XXw. w ogrodzie pałacowym odkryto fragmenty piwnic, które identyfikowano z zamkiem templariuszy, miał on łączyć się podziemiami z zamkiem w Chrzelicach. Popularnie zwany pałacem 100 wież i wieżyczek.
Miejscowość: Moszna
Kraina: Opolszczyzna
Województwo: opolskie
Tagi: pałace  
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Pałac w Mosznej XVIIw.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Szkoda jedynie, że zawsze tam jest pełno ludzi i naprawdę trzeba się gimnastykować, żeby zrobić ciekawe zdjęcie. Mnie też zachwycił i z pewnością do niego wrócę, bo jak zwykle teraz zrobiłbym ciekawsze zdjęcia:)

Autor: JureK   Dodano: 2010-05-19  00:19:30
Bajkowy pałac w Mosznej na Opolszczyźnie pięknie się prezentuje jak zawsze:)) Świetne ujęcie całej budowli i to bez tego paskudnego metalowego płotu:) Brawo! Zwiedzałam parę lat temu i wiem,jak trudno zrobić takie dobre zdjęcie.Polecam wszystkim miłośnikom zamków i pałaców! Poza tym ten pałac jest otoczony pięknym parkiem:))

Autor: Halina   Dodano: 2010-05-18  21:44:21
zobacz wszystkie komentarze w serwisie