Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Ostrzeżenie dla niemuzykalnych

Galeria: Sejny Włącz pokaz slajdów

 
Ostrzeżenie dla niemuzykalnych

Tytuł zdjęcia: Ostrzeżenie dla niemuzykalnych


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2010-01-08
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2578 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Sejny
Kraina: Suwalszczyzna
Województwo: podlaskie
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Ostrzeżenie dla niemuzykalnych
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
To chyba jakiś lokalny przepis, podobny napis jest w Suwałkach :) Za to mój ulubiony szyld to "MYJNIA ŁOSIÓW", napotkany gdzieś w okolicy Radomia.

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2010-03-15  16:18:13
Wiem Panie Rysiu! Ale "KAMIENIARSTWO FURMANEK" fajnie brzmi. Bodaj w Przemyślu wisiał kiedyś wielki szyld z napisem: "FRYZJER DAMSKI I. KOŃSKI". Wszyscy się śmiali z salonu pana Końskiego, bo mała kropeczka przy inicjale "I" była praktycznie nie widoczna. Słyszał Pan coś o tym?

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-01-09  15:36:42
Misiaczku - Zdzisiek pan Furmanek (pozdrowienia) to jest bardzo poważny przedsiębiorca z Niestachowa i Daleszyc (ma dwa zakłady). Sławny kamieniarz przecierający bloki piaskowca, granitu, sjenitu na płyty. Aha.

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2010-01-09  15:15:16
Ja jechałem za ciężarówką. Na jej "zadzie" widniał napis: "KAMIENIARSTWO FURMANEK". :)

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-01-09  14:19:14
;-)))). Dzieki wielkie, wielkie dzieki !!!! Powiem prawdę - kiedyś, kiedyś, kiedyś gdy szykowałem się do dysertacji na temat polskiego dowcipu językowego, pomagałem przyjacielowi z Uppsali ( prawdziwy Szwed, ale zafascynowany Polską i naszą kulturą) w zbieraniu figlarnej stylistyki. Materiał był boski !!! Żałuję, piekielnie żałuje, że nie sfotografowałem wtedy wielu, wielu cudownych tropów topo- i onomastyki. W takim Pacanowie na przykład pracowało wtedy wiele warsztatów szklarskich, w domach chłopstwo wyrabiało kit. Kit z kredy i i oleju do uszczelniania wprawianych szyb w ramy okienne. I tam, w tym Pacanowie, kulałem się ze śmiechu gdy zobaczyłem tabliczkę informacyjną z napisem : "szklarz Urbanek kituje w podwórku"... Niestety, nie mam tej fotki. Nie mam :-((((. A na serio - świat jest pełen dziwactw, trzeba tylko wokól popatrzeć. Pan to wie ! Wie pan to. z całą pewnościa !!!! Odwzajemniam skostniałe na kość pozdrowienia.

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2010-01-09  12:28:47
Znowu rewelacja Panie Ryszardzie! Ja nie wiem jak Pan wyszukuje te wszystkie absurdy znakowe . Mam takie podejrzenie, że Pan po prostu te tabliczki produkuje i potem raczy nas ich zdjęciami. :))) Gorące pozdrowienia w zimowy czas...

Autor: Łukasz Frankowski   Dodano: 2010-01-09  10:59:21
zobacz wszystkie komentarze w serwisie