Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Galeria: Biskupin Włącz pokaz slajdów

 
Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Tytuł zdjęcia: Festyn Archeologiczny w Biskupinie


Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska
Data dodania: 2009-09-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 1903 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: 19 września rozpoczął się najsłynniejszy bodaj polski Festyn Archeologiczny odbywający się w pałuckim Biskupinie. To już piętnasta tego typu impreza, która co roku  organizowana jest  pod innym hasłem. Tym razem festyn poświęcony jest kulturze i historii materialnej Madziarów. Aż do niedzieli 27 września na turystów codziennie czekają nowe atrakcje.
Miejscowość: Biskupin
Kraina: Pałuki
Województwo: kujawsko-pomorskie
Schowaj mapę

Biskupin

Biskupin jest malutką wsią położoną na Pojezierzu Gnieźnieńskim na wschód od Bydgoszczy z najbardziej znanym w naszej części Europy rezerwatem archeologicznym. Słynie bowiem z odsłoniętej na przestrzeni lat 1940-50 osady kultury łużyckiej.

Gród jest położony na półwyspie jeziora Biskupińskiego. Jego najstarsze konstrukcje drewniane mają ponad 2700 lat i zachowały się w świetnym stanie. Zobaczymy tu ponadto rekonstrukcje wału obronnego, bramy, ulic i budynków mieszkalnych w ich naturalnych rozmiarach.

W osadzie znajduje się również muzeum, a co roku we wrześniu organizowany jest największy w Europie festyn archeologiczny, w trakcie którego odgrywane są sceny z życia codziennego niegdysiejszych mieszkańców grodu. Słychać świst strzał, dźwięk wykuwanych monet, czuć zapach pieczonego chleba...a wszystko to przy dobiegających zewsząd dźwiękach średniowiecznych melodii.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Festyn Archeologiczny w Biskupinie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych