Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Estakada łukowa w Milówce.

Galeria: Beskid Żywiecki Włącz pokaz slajdów

 
Estakada łukowa w Milówce.

Tytuł zdjęcia: Estakada łukowa w Milówce.


Autor: piotr55
Data dodania: 2017-06-08
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1256 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Droga ekspresowa S-69 została zaplanowana jako połączenie Bielska-Białej z przejściem granicznym w Zwardoniu i ze Słowacją. Trasa, o łącznej długości ok. 48 km, jest w całości zlokalizowana na obszarze województwa śląskiego. Jej przedłużeniem będzie projektowana słowacka autostrada D3, prowadząca do Bratysławy. Powierzona Skanska inwestycja obejmowała budowę odcinka drogi ekspresowej o długości 2,85 km, budowę trzech obiektów mostowych, remont 1,7 km drogi powiatowej wraz z mostami nad rzekami Sołą i Kameszniczanką oraz przebudowę skrzyżowania w Milówce. Najbardziej spektakularną częścią prac mostowych była budowa 654-metrowej estakady łukowej nad doliną potoku Kameszniczanka w Milówce.
Miejscowość: Milówka
Kraina: Beskid Żywiecki
Województwo: śląskie
Tagi: mosty  
Schowaj mapę

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Żywiecki zachwyca, zobacz koniecznie!

Beskid Żywiecki dzieli się na trzy grupy górskie: Wielkiej Raczy i Rycerzowej, Pilska i Romanki oraz Babiej Góry i Policy. To drugie co do wysokości, po Tatrach, góry w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra, Mała Babia Góra, Pilsko oraz Romanka.

Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Charakteryzują się pasmowym układem szczytów i są stosunkowo łatwo dostępne dla turystów. Po osiągnięciu pewnej wysokości długi czas możemy wędrować po względnie płaskich pasmach górskich. Eksploracji Beskidu Żywieckiego sprzyja także gęsta sieć schronisk górskich, z których wiele odznacza się niepowtarzalnym klimatem m.in. Rysianka, Lipowska, Wielka Racza, Rycerzowa, Markowe Szczawiny, Hala Krupowa.

Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są także położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie hale: Na Małej Raczy, Rycerzową, Cudzichową, Malorkę (lub Malarkę), Jodłowcową, Łyśniowską, Pawlusią i Majcherkową.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się także jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Korbielów.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych