Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Beskid Żywiecki. Na górskiej łące.

Galeria: Beskid Żywiecki Włącz pokaz slajdów

 
Beskid Żywiecki. Na górskiej łące.

Tytuł zdjęcia: Beskid Żywiecki. Na górskiej łące.


Autor: piotr55
Data dodania: 2010-07-05
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 2  Odsłon: 2114 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Kraina: Beskid Żywiecki
Województwo: śląskie
Tagi: przyroda  

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Żywiecki zachwyca, zobacz koniecznie!

Beskid Żywiecki dzieli się na trzy grupy górskie: Wielkiej Raczy i Rycerzowej, Pilska i Romanki oraz Babiej Góry i Policy. To drugie co do wysokości, po Tatrach, góry w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra, Mała Babia Góra, Pilsko oraz Romanka.

Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Charakteryzują się pasmowym układem szczytów i są stosunkowo łatwo dostępne dla turystów. Po osiągnięciu pewnej wysokości długi czas możemy wędrować po względnie płaskich pasmach górskich. Eksploracji Beskidu Żywieckiego sprzyja także gęsta sieć schronisk górskich, z których wiele odznacza się niepowtarzalnym klimatem m.in. Rysianka, Lipowska, Wielka Racza, Rycerzowa, Markowe Szczawiny, Hala Krupowa.

Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są także położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie hale: Na Małej Raczy, Rycerzową, Cudzichową, Malorkę (lub Malarkę), Jodłowcową, Łyśniowską, Pawlusią i Majcherkową.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się także jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Korbielów.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Pani Stokrotko230 dzięki za nazwanie tej rośliny "po imieniu". Poszukałem info o niej w googlach i okazuje się, że to ciekawa roślinka. Lubie fotografować takie mikro-polskie-krajobrazy w trybie makro moim D60 Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

Autor: piotr55   Dodano: 2010-07-13  19:43:30
Piękne zdjęcie tojeści kropkowanej. Jak widać roślina ta prezentuje się na górskiej łące równie dobrze jak w ogrodach, gdzie jest często uprawiana. Nasycone, soczyste kolory, zgrabne ujęcie, ostrość to świadectwa kunsztu fotografa.

Autor: Magdalena Jachura   Dodano: 2010-07-13  18:36:31
Ciekawe kwiaty na górskiej łące. Takich kwiatów na mazowieckich łąkach w czerwcu nie widziałam:)))

Autor: ElaJ   Dodano: 2010-07-06  13:02:23
zobacz wszystkie komentarze w serwisie