Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Krajobraz ze szlaku Zwardoń-Rachowiec.

Galeria: Beskid Żywiecki Włącz pokaz slajdów

 
Krajobraz ze szlaku Zwardoń-Rachowiec.

Tytuł zdjęcia: Krajobraz ze szlaku Zwardoń-Rachowiec.


Autor: Halina
Data dodania: 2010-07-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 4  Odsłon: 4455 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Kraina: Beskid Żywiecki
Województwo: śląskie
Schowaj mapę

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Żywiecki zachwyca, zobacz koniecznie!

Beskid Żywiecki dzieli się na trzy grupy górskie: Wielkiej Raczy i Rycerzowej, Pilska i Romanki oraz Babiej Góry i Policy. To drugie co do wysokości, po Tatrach, góry w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra, Mała Babia Góra, Pilsko oraz Romanka.

Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Charakteryzują się pasmowym układem szczytów i są stosunkowo łatwo dostępne dla turystów. Po osiągnięciu pewnej wysokości długi czas możemy wędrować po względnie płaskich pasmach górskich. Eksploracji Beskidu Żywieckiego sprzyja także gęsta sieć schronisk górskich, z których wiele odznacza się niepowtarzalnym klimatem m.in. Rysianka, Lipowska, Wielka Racza, Rycerzowa, Markowe Szczawiny, Hala Krupowa.

Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są także położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie hale: Na Małej Raczy, Rycerzową, Cudzichową, Malorkę (lub Malarkę), Jodłowcową, Łyśniowską, Pawlusią i Majcherkową.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się także jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Korbielów.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Przepięknie:) Miały być góry w te wakacje, ale będzie morze:) Choć jeszcze nic straconego, bo zdjęcia Pani Haliny tak mnie nakręcają, że pod koniec sierpnia chyba skoczę w góry:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2010-07-17  22:20:27
Beskidy są śliczne i zachęcają do wędrówki o każdej porze roku:) Malownicze szlaki,otwarta przestrzeń z pięknymi widokami oraz przyjazne schroniska to jest to!:))) Pozdrawiam!:)))

Autor: Halina   Dodano: 2010-07-17  21:24:44
Pięknie tam jest! Tak by się już chciało w jakieś góry wyskoczyć...

Autor: Marta Greń   Dodano: 2010-07-09  18:39:25
zobacz wszystkie komentarze w serwisie