Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szczyt Babiej Góry (Diablak)

Galeria: Beskid Żywiecki Włącz pokaz slajdów

 
Szczyt Babiej Góry (Diablak)

Tytuł zdjęcia: Szczyt Babiej Góry (Diablak)


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-07-08
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 2  Odsłon: 9119 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Na szczycie Królowej Beskidów, jak zwykło nazywać się Babią Górę, wzniesiono niedawno kamienny murek mający chronić turystów od podmuchów porywistego wiatru, który tutaj daje się wyjątkowo we znaki.
Kraina: Beskid Żywiecki
Województwo: małopolskie
Tagi: góry szczyty  
Schowaj mapę

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Żywiecki zachwyca, zobacz koniecznie!

Beskid Żywiecki dzieli się na trzy grupy górskie: Wielkiej Raczy i Rycerzowej, Pilska i Romanki oraz Babiej Góry i Policy. To drugie co do wysokości, po Tatrach, góry w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra, Mała Babia Góra, Pilsko oraz Romanka.

Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Charakteryzują się pasmowym układem szczytów i są stosunkowo łatwo dostępne dla turystów. Po osiągnięciu pewnej wysokości długi czas możemy wędrować po względnie płaskich pasmach górskich. Eksploracji Beskidu Żywieckiego sprzyja także gęsta sieć schronisk górskich, z których wiele odznacza się niepowtarzalnym klimatem m.in. Rysianka, Lipowska, Wielka Racza, Rycerzowa, Markowe Szczawiny, Hala Krupowa.

Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są także położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie hale: Na Małej Raczy, Rycerzową, Cudzichową, Malorkę (lub Malarkę), Jodłowcową, Łyśniowską, Pawlusią i Majcherkową.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się także jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Korbielów.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Skoro tak to trzeba jechać. Patrząc po okolicy to może jesienią. Pozdrawiam

Autor: Jarek W.   Dodano: 2010-07-17  15:49:08
Jeśli planujesz urlop w wakacje zdecydowanie polecałbym Babią Górę. Turystów też sporo, ale pryszcz w porównaniu z Chochołowską. No a poza tym... Królowa jest tylko jedna ;-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-07-08  00:41:10
Fajne miejsce. Właśnie zastanawiam się gdzie wybrać miejsce urlopu, Zawoja i Babia Góra czy Witów i Dolina Chochołowska.

Autor: Dariusz Żuk   Dodano: 2010-07-08  00:38:55
zobacz wszystkie komentarze w serwisie