Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Urodziny Polskich Krajobrazów

Galeria: Beskid Żywiecki Włącz pokaz slajdów

 
Urodziny Polskich Krajobrazów

Tytuł zdjęcia: Urodziny Polskich Krajobrazów


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2008-10-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Pobierz tapetę na pulpit z tym zdjęciem
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4389 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Minął rok od czasu, kiedy 1 października 2008 roku wystartowały PolskieKrajobrazy.pl. Zdjęcie powyżej było pierwszym, które znalazło się na stronie głównej serwisu. Zaczynaliśmy z 300 fotografiami z kilkunastu miejscowości i regionów. Po roku w serwisie sportretowanych jest już ponad 700 miast i wsi, 105 krain, a liczba zdjęć wzrosła do blisko 10 000! Co miesiąc serwis odwiedza prawie 30 tys. Użytkowników, którzy generują ponad 250 tys. odsłon. Cieszę się, że znalazło się tylu pasjonatów podróżowania po naszym kraju i Polski w ogóle. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w budowanie serwisu włożyli serce, pasję i swoje umiejętności portretowania miejsc niezwykłych.
Kraina: Beskid Żywiecki
Województwo: śląskie
Schowaj mapę

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Żywiecki zachwyca, zobacz koniecznie!

Beskid Żywiecki dzieli się na trzy grupy górskie: Wielkiej Raczy i Rycerzowej, Pilska i Romanki oraz Babiej Góry i Policy. To drugie co do wysokości, po Tatrach, góry w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra, Mała Babia Góra, Pilsko oraz Romanka.

Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Charakteryzują się pasmowym układem szczytów i są stosunkowo łatwo dostępne dla turystów. Po osiągnięciu pewnej wysokości długi czas możemy wędrować po względnie płaskich pasmach górskich. Eksploracji Beskidu Żywieckiego sprzyja także gęsta sieć schronisk górskich, z których wiele odznacza się niepowtarzalnym klimatem m.in. Rysianka, Lipowska, Wielka Racza, Rycerzowa, Markowe Szczawiny, Hala Krupowa.

Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są także położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie hale: Na Małej Raczy, Rycerzową, Cudzichową, Malorkę (lub Malarkę), Jodłowcową, Łyśniowską, Pawlusią i Majcherkową.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się także jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Korbielów.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Ja również nie mogę wyjść z podziwu, że to tylko 1 rocznica. Wydaje mi się jakby ta strona istniała już od kilkunastu lat :) Gratuluje pomysłu i dalszych sukcesów :)

Autor: Dariusz Żuk   Dodano: 2009-10-02  11:59:31
To dopiero pierwsza rocznica! Jestem w wielkim szoku i jednocześnie nie mogę wyjść z podziwu Szymonie, że przez zaledwie rok wykonałeś tak gigantyczną pracę (no troszeczkę Ci w tym pomogliśmy :) ). Jak tak dalej pójdzie to niedługo prześcigniesz samego Googla, czego Ci z całego serca życzymy. :)

Autor: Łukasz Frankowski   Dodano: 2009-10-02  08:03:39
Gratuluję, i życzę przede wszystkim nieposkromionej radości, jaką się czerpie z odkrywania tego co znane a zarazem nieznane ... polskie krajobrazy to jej owoc, bardzo dobry owoc :) Dalszych sukcesów życzę :)

Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska   Dodano: 2009-10-01  20:30:48
Ja również :-)

Autor: Aleksandra Białas   Dodano: 2009-10-01  18:16:20
Gratuluję i życzę dalszego rozwoju :)

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2009-10-01  12:48:05
Cieszę się, że mogę prezentowac w Polskich Krajobrazach swoje nie zawsze doskonałe fotografie,jednak robione w miejscach,które lubię i często tam wracam (Bory Tucholskie). Gratuluję i pozdrawiam serdecznie (:-)).

Autor: borowiak   Dodano: 2009-10-01  11:36:34
Szybko czas umyka :) Nie myślałem, że to już rok. Moje gratulacje w takim razie. Pozdrawiam serdecznie :)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-10-01  10:17:59
zobacz wszystkie komentarze w serwisie