Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Drewniany kościół p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Lalikach - Pochodzitej

Galeria: Beskid Żywiecki Włącz pokaz slajdów

 
Drewniany kościół p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Lalikach - Pochodzitej

Tytuł zdjęcia: Drewniany kościół p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Lalikach - Pochodzitej


Autor: Brygida Kicińska
Data dodania: 2011-08-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3947 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Kościół powstał w 1947 r., jako kaplica i został rozbudowany w latach 1965 - 66. Trójnawowy konstrukcji zrębowej. Orientowany. Wejście poprzedzone oszklonym przedsionkiem. Dach kryty gontem, w części centralnej z kwadratową wieżą. Na ścianach i stropie, ozdoby w formie rycin religijnych z elementami roślinnymi, wykonanymi w drewnie za pomocą noża, albo gwoździ. Wyposażenie ludowe. Ołtarz główny z tabernakulum w kształcie kapliczki i tryptykiem.
Miejscowość: Laliki
Kraina: Beskid Żywiecki
Województwo: śląskie
Schowaj mapę

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki - fantastyczne zdjęcia, opisy, felietony, co warto zobaczyć, dokąd pójść. Beskid Żywiecki zachwyca, zobacz koniecznie!

Beskid Żywiecki dzieli się na trzy grupy górskie: Wielkiej Raczy i Rycerzowej, Pilska i Romanki oraz Babiej Góry i Policy. To drugie co do wysokości, po Tatrach, góry w Polsce. Do najwyższych szczytów należą Babia Góra, Mała Babia Góra, Pilsko oraz Romanka.

Beskid Żywiecki to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju. Charakteryzują się pasmowym układem szczytów i są stosunkowo łatwo dostępne dla turystów. Po osiągnięciu pewnej wysokości długi czas możemy wędrować po względnie płaskich pasmach górskich. Eksploracji Beskidu Żywieckiego sprzyja także gęsta sieć schronisk górskich, z których wiele odznacza się niepowtarzalnym klimatem m.in. Rysianka, Lipowska, Wielka Racza, Rycerzowa, Markowe Szczawiny, Hala Krupowa.

Niezaprzeczalnym atrybutem Beskidu Żywieckiego są także położone wysoko pod szczytami, na przełęczach i wierzchowinach górskie hale do dziś służące wypasowi owiec. Rozciągające się z nich widoki i panoramy należą do najbardziej rozległych w Beskidach. PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie hale: Na Małej Raczy, Rycerzową, Cudzichową, Malorkę (lub Malarkę), Jodłowcową, Łyśniowską, Pawlusią i Majcherkową.

W Beskidzie Żywieckim znajduje się także jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce – Korbielów.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Tak, wygląda na zabytkowy.A tu proszę - z XX wieku.I piękny!:)Pozdrawiam:)

Autor: Małgorzata K.   Dodano: 2011-12-14  20:49:30
W pierwszej chwili trudno było mi uwierzyć, że kościółek ten zbudowano w połowie XXw., myślałem, iż to o wiele starszy zabytek. Ponieważ mam nie stosunkowo blisko do Lalik więc z pewnością i ten obiekt zwiedzę.

Autor: piotr55   Dodano: 2011-08-19  21:11:35
zobacz wszystkie komentarze w serwisie