Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Zwalony most na Gwdzie

Galeria: Jastrowie Włącz pokaz slajdów

 
Zwalony most na Gwdzie

Tytuł zdjęcia: Zwalony most na Gwdzie


Autor: Marcin Kelich
Data dodania: 2011-04-25
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2960 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: W lutym 1945, wycofujące się wojska niemieckie, dokonały próby wysadzenia mostu, która choć udała się tylko częściowo i tak uniemożliwiła dalszą eksploatację linii kolejowej. Jakiś czas potem, połączenie przestało istnieć, na skutek działalności wojsk ZSRR, które dokonały rozbiórki torów celem pozyskania stali. Zwalona konstrukcja, z uwagi na niebezpieczeństwo jakie towarzyszyło pracom rozbiórkowym, oparła się szabrowniczej działalności wojsk rosyjskich. Most znajduje się przy trasie Jastrowie  Złotów. Kiedyś był częścią nieistniejącej już trasy Jastrowie Węgierce, oddanej do eksploatacji 10 września 1914r. 25 listopada 1914r. linia została przedłużona, łącząc Jastrowie z Wałczem.
Miejscowość: Jastrowie
Kraina: Pojezierze Wałeckie
Województwo: wielkopolskie
Tagi: kolej  
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Zwalony most na Gwdzie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Robili to w trosce o sojuszników. Po wojnie firma w której pracuję była rozminowywana przez sowietów, wystarczyło kilka miesięcy i zakład był czysty. Wszystkie maszyny i urządzenia musiały być zaminowane bo je wywiezli do siebie. Niewątpliwie po to by je zdetonować ;)

Autor: Artur74   Dodano: 2012-02-26  21:06:53
Z ulicy go ładnie widać, choć jak się nie wie to można szybko przejechać obok i go nie zauważyć ;) Wojska rosyjskie zabrały wiele linii kolejowych jako "rekompensaty" wojenne i nie przeszkadzało im to, że już wtedy wiedzieli, że nasza granica będzie na Odrze i że "sojusznikom" zabierają.

Autor: Dariusz Żuk   Dodano: 2012-02-26  10:04:43
zobacz wszystkie komentarze w serwisie