Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kamienne tablice w wąwozie Homole

Galeria: Jaworki Włącz pokaz slajdów

 
Kamienne tablice w wąwozie Homole

Tytuł zdjęcia: Kamienne tablice w wąwozie Homole


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2010-02-03
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3075 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Na samym końcu (albo na początku, bo zależy skąd się idzie) wąwozu Homole piętrzą się Kamienne tablice. Unikatowa formacja podsycająca od wieków wyobraźnie. Ze zrozuimiałym - jak się za chwioę okaże strachem powtarzane są przez wtajemniczonych fantastyczne opowieści. Otóż na skamieniałych kartach zapisane są ludzkie dzieje i losy. Kto potrafi odczytać tajemnicę, może ze swojej wiedzy zrobić jaki tyklko zechce użytek. Rzecz w tym, że prawdę poznał, podobno tylko pop z Jaworek, ale była owa wiedza tak okrutna, że biedak natychmiast stracił wzrok i słuch. Ergo z nikim się tym co wie, nie podzielił. Przerażeni potomni tajemnicy zaklętej w tablicach przełamać nie próbują. Bo i po co ?
Miejscowość: Jaworki
Kraina: Małe Pieniny
Województwo: małopolskie
Tagi: skalne zabytki  
Schowaj mapę

Jaworki

Jaworki - wieś położona są w dolinie Grajcarka ok. 6 km na wschód od Szczawnicy. Przeciętne wyniesienie Jaworek waha się od 560 do 600 m. n. p. m.

Rozległą kotlinę, w której są położone Jaworki, od południa i południowego zachodu zamyka pasmo Małych Pienin (z najwyższym szczytem - Wysoką 1025 m. n. p. m.), a od północy i północnego wschodu pasmo Radziejowej należące do Beskidu Sądeckiego.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Kamienne tablice w wąwozie Homole
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych