Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Galeria: MrągowoWłącz pokaz slajdów

Jezioro Czos w Mrągowie
Jezioro Czos w Mrągowie
Ził 157 - 65kmgodz 50l100km produkowany w latach 1956-1962
Ził 157 - 65kmgodz 50l100km produkowany w latach 1956-1962
Strażnica Bośniacka w Mrągowie.
Sttrażnica Bośniacka w Mrągowie.
Ratusz miejski z 1825r. obecnie Muzeum Warmii i Mazur.
Gościniec Molo w Mrągowie
Molo w Mrągowie
Rynek w Mrągowie
Rynek
Papież w Mrągowie
Ratusz i strażnica Bośniacka
Mrągowo
Mrągowo - Cmentarz miasteczka Mrongoville.
duży i ... malutki ;
dzieci i zwierzeta
niebo o świcie
Mrągowo nocą 2
Mrągowo nocą
Mrągowo

Mrągowo

miejscowość

Jeśli Mrągowo to Piknik Country. To położone nad dwoma pięknymi jeziorami miasto słynie na całe Mazury z odbywającej się w nim od lat wielkiej muzycznej imprezy. Latem każdego roku nad jeziora Czos i Juno ściągają rzesze fanów tych szalenie popularnych za Oceanem brzmień, by przez kilka dni napawać się dźwiękami "kowbojskiej muzyki". Aż dziw, że w powietrzu nie unosi się zapach fistaszków.

Nad jeziorami można wypocząć, a po Mrągowie odbyć poznawczy spacer. Znajdzie się tu kilka ciekawostek, które - jak to zwykle bywa - usytuowane są w centrum miasta. Należą do nich XIX-wieczny ratusz, o stulecie młodsza Strażnica Bośniacka i oczywiście zabytkowe kamienice. Jedną z najstarszych i najlepiej zachowanych budynków jest ta "Pod Orłem", gdzie od 1819 mieści się apteka. Oprócz tego w Mrągowie zobaczyć można zabytkowe cmentarze - katolicki, prawosławny i ewangelicki, a także kilka świątyń (w tym cerkiew) z XVIII i XIX w.

Peryferia Mrągowa przedstawiają się szczególnie pociągająco, a to ze względu mieszczące się tu miasteczko Mrągoville. Jak się można spodziewać, zbudowano je w stylu dzikiego zachodu, dzięki czemu można poczuć się w nim niemal jak w "Domku na prerii".