Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jezioro Solińskie. Bieszczady

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Jezioro Solińskie. Bieszczady

Tytuł zdjęcia: Jezioro Solińskie. Bieszczady


Autor: nessuno
Data dodania: 2012-06-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3214 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jezioro Solińskie jest największym w Polsce zbiornikiem zaporowym. Jego linia brzegowa wynosi aż 166 km! Jest to także jedno z najbardziej zróżnicowanych sztucznych jezior w naszym kraju. Okolice Soliny i Polańczyka to tłoczny, pełen żaglówek i turystów akwen. Rajskie, zatoki Victoriniego i Suchego Drzewa to inny świat. Pustka i czysty romantyzm... Woda i góry. Szmaragd i zieleń...
Miejscowość: Solina
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
 
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Genialny klimat, kompozycja i to ,,coś"....

Autor: Ula Małachowska   Dodano: 2012-07-18  08:21:24
Piękna fotografia! A czarno-biała tonacja bardzo tu pasuje.

Autor: Zdzisław Barut   Dodano: 2012-06-29  14:39:56
W pieknym swiatełku uchwycone, super.

Autor: Jarek Domański   Dodano: 2012-06-29  12:36:19
dobre

Autor: Waldemar Jan   Dodano: 2012-06-24  19:15:22
zobacz wszystkie komentarze w serwisie