Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Smolnik - konie

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Smolnik - konie

Tytuł zdjęcia: Smolnik - konie


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2010-12-20
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3733 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Smolnik
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Tagi: konie  
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Świetny obiektyw, jeden z moich ulubionych (zaraz po heliosie :D)

Autor: Ernest Klauziński   Dodano: 2010-12-20  19:27:45
sigmą 10 :-). Zdecydowana większość zdjęć, które tu wrzucam ( co zresztą widać b.wyraźnie) to czysty materiał, bez najmniejszych zabiegów i bez ingerencji w szopce. Taki trynd sobie w przypadku pk założyłem :-). A konie ? Zaprzyjaźniłem się z nimi w Smolniku i przestały na mnie zwracać uwagę:-))))))).

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2010-12-20  18:57:34
Bardzo fajne ujęcie, koń na pierwszym planie wygląda jakby miał ogromną głowę i malutkie nóżki :) Jakim obiektywem robione?

Autor: Ernest Klauziński   Dodano: 2010-12-20  18:09:39
zobacz wszystkie komentarze w serwisie