Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Stawy Milickie - raj dla karpia

Galeria: Milicz Włącz pokaz slajdów

 
Stawy Milickie - raj dla karpia

Tytuł zdjęcia: Stawy Milickie - raj dla karpia


Autor: Agnieszka Łydka
Data dodania: 2009-09-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 3  Odsłon: 5528 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Milicz
Kraina: Dolina Baryczy
Województwo: dolnośląskie
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Milicz

Milicz równa się przyroda. Prawie cała powierzchnia gminy należy do Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Tereny te są ostoją zwierząt leśnych i wielu, wielu gatunków ptaków, m.in. bociana czarnego i drapieżnego bielika, są ponadto skupiskiem największej ilości stawów rybnych w tej części Europy. O lasach nie wspominając.

W samym Miliczu może nie ma wielu niezwykłych zabytków, w jego bliższych lub dalszych okolicach przebiega za to sporo ciekawych szlaków turystycznych (niektóre łatwo można pokonać rowerem). Wśród nich mamy szlak zamkowy łączący ciekawe, zabytkowe miejsca doliny Baryczy - rozpoczyna się w Żmigrodzie, a kończy w Miliczu-Karłowie, szlak "Barokowych fundacji Hatzfeldów" - wiedzie od Obornik Śląskich, przez Bagno i Piotrowice, czy szlak "Archeologiczny", będący fragmentem długodystansowego szlaku archeologicznego prowadzącego przez najciekawsze obiekty archeologiczne północno - wschodniej części Dolnego Śląska do Urazu przez Lubiąż, Żmigród, Milicz do Grabowna Wielkiego.

Kilka śladów przeszłości można jednak w Miliczu odnaleźć. Zobaczymy tu XVIII-wieczny klasycystyczny pałac nawiązujący w swej architekturze do Sanssouci i Neues Palais w Poczdamie, ruiny XIV-wiecznego zamku jak również (pochodzący także z XVIII w.), jeden z sześciu śląskich kościołów Łaski - kościół pw. św. Andrzeja Boboli. W całości przetrwała także brama wjazdowa z 1815 r. Na spacer można zaś udać się do zabytkowego parku pałacowego. Został on założony jako park romantyczny na przełomie XVIII i XIX wieku i jest pierwszym parkiem w stylu angielskim na Śląsku.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Stawy Milickie - raj dla karpia
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Skąd ja znam ten pomościk?? :) Pozdrowia mieszkaniec Milicza.

Autor: Mikołaj Razik   Dodano: 2009-12-24  23:37:42
Karp z Milicza jest najsmaczniejszy. Wiem, bo zawsze na Wigilię kupuję karpie z Milicza:). Pozdrawiam z Kalisza.

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-09-22  14:49:17
zobacz wszystkie komentarze w serwisie