Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Duszniki Zdrój - Kościół MB Różańcowej

Galeria: Duszniki Zdrój Włącz pokaz slajdów

 
Duszniki Zdrój - Kościół MB Różańcowej

Tytuł zdjęcia: Duszniki Zdrój - Kościół MB Różańcowej


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-10-09
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3295 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jest to kościół poewangelicki, wzniesiony w latach 1845-46 przez Związek Gustawa Adolfa jako pierwszy na Śląsku. Wieża kościoła wybudowana w 1893 roku.
Miejscowość: Duszniki Zdrój
Kraina: Kotlina Kłodzka
Województwo: dolnośląskie
Tagi: kościoły  
Schowaj mapę

Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w Sudetach, pięknie położone w otoczeniu gór Stołowych i Bystrzyckich. Miasteczko jest podzielone, można powiedzieć, na dwie części - miasto "główne" rozciągające się w widłach Bystrzycy i Jastrzębnika oraz uzdrowisko oddalone o kilometr od jego centrum.

W Dusznikach Zdroju zachowało się sporo zabytków architektury, wśród nich (zobaczymy je na Rynku) renesansowe i barokowe kamienice oraz XVI-wieczny ratusz (przebudowano go co prawda po wielkim pożarze, jednak uroku nie stracił). W jednym z domów zatrzymał się swego czasu Jan Kazimierz podróżujący do Francji.

Ciekawostką w Dusznikach jest Muzeum Papiernictwa, do którego na pewno warto się wybrać. Po pierwsze mieści się budynku starej papierni, która liczy sobie już ponad 400 lat, po drugie dziś także produkuje się tutaj papier czerpany i to z wykorzystaniem tradycyjnej technologii. Pisał na nim nawet Fryderyk Chopin do Jana Białobłockiego. Było to 2 listopada 1826 roku...A jeśli już jesteśmy przy naszym wybitnym kompozytorze, dla melomanów już od kilkudziesięciu lat, bo od roku 1946, odbywają się w Dusznikach Zdroju Festiwale Chopinowskie przyciągające wielu renomowanych pianistów.

W Dusznikach znajduje się także jedno z najładniejszych sudeckich schronisk, a mianowicie schronisko "Pod Muflonem", które jest bazą dla wybierających się na górskie wycieczki. Wiedzie stąd bowiem wiele tras w malownicze Góry Bystrzyckie.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Duszniki Zdrój - Kościół MB Różańcowej
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych