Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Krasnobród - cmentarz parafialny

Galeria: Krasnobród Włącz pokaz slajdów

 
Krasnobród - cmentarz parafialny

Tytuł zdjęcia: Krasnobród - cmentarz parafialny


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2010-04-10
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 5438 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Na cmentarzu parafialnym w Krasnobrodzie znajdują się mogiły wojenne z różnych okresów historycznych: powstania styczniowego oraz l i II wojny światowej. Spoczywa tu 45 powstańców, którzy stoczyli bitwy z wojskami rosyjskimi w okresie od 24.III.1863 roku do 8.XI.11864 roku. Upamiętnia ich pomnik z rzeźbą orła trzymającego w dziobie wieniec laurowy. Na tym samym cmentarzu kwatery 37 żołnierzy armii austriackiej i 50 rosyjskiej poległych w 1915 roku. Spoczywa tu także 491 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w okresie od 17 do 26.IX.1939 roku pod Jacnią i Krasnobrodem.
Miejscowość: Krasnobród
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Krasnobród - cmentarz parafialny
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Cmentarz ten znajduje się w odległości około 500 m za kościołem. Jadąc od strony Zamościa, należy tuż przy ogrodzeniu kościoła skręcić w prawo i jechać do końca tą ciasną ulicą. Jednak część militarna cmentarza jest na samym końcu i najlepiej dojechać do niej od strony ulicy Lelewela, ale tam nie ma drogi asfaltowej i trzeba przejechać jakieś 300m żwirówką. Jeśli się nie trafi od tej strony, to spacer po cmentarzu od strony kościoła jest bardzo ciekawy:). Pozdrawiam serdecznie:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2010-04-13  11:53:44
Bylem kilka razy w Krasnobrodzie i nie wiem gdzie znajduje sie ten cmentarz, dziwne ze ocalal .W mojej okolicy bylo dwa i troche grobow z I i II wojny rozrzuconych po okolicy ktorymi do dzisiaj nikt sie nie interesuje .

Autor: Krzysztof Panas   Dodano: 2010-04-11  20:28:02
zobacz wszystkie komentarze w serwisie