Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Warszawa. Kapliczka na podwórku przy ul. Mokotowskiej 65.

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Warszawa. Kapliczka na podwórku przy ul. Mokotowskiej 65.

Tytuł zdjęcia: Warszawa. Kapliczka na podwórku przy ul. Mokotowskiej 65.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2010-04-02
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4754 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Warszawa. Kapliczka na podwórku przy ul. Mokotowskiej 65.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
To prawda, że Stara Praga nie jest straszna. Wszystkie kapliczki na Pradze są łatwo dostępne, a nie jak np. na Starej Ochocie trzeba się prosić by ktoś łaskawie otworzył bramę bo podwórka z kapliczkami są zamknięte. Zdarzył mi się przypadek, że tabliczka z kodami była od zewnątrz i od podwórka a lokatorzy niechętnie otwierali i już myślałam, że na podwórku będę nocować. Pozdrawiam :)))

Autor: ElaJ   Dodano: 2010-04-12  13:53:34
Ja również myślałam o tym temacie. Ale pani ElaJ nas uprzedziła:) A Praga nie jest taka straszna. Zresztą nie tylko na praskich podwórkach są kapliczki - można poszukać na przykład na ekskluzywnym Mokotowie:)

Autor: Istra&Maks   Dodano: 2010-04-12  11:13:47
Kapliczki wewnątrz podwórek to typowo warszawski klimat. Chciałem się wybrać w tym celu na Pragę ale po przemyśleniu sprawy, zrezygnowałem:)

Autor: Paweł Bednarek_nieaktywny   Dodano: 2010-04-03  09:31:21
zobacz wszystkie komentarze w serwisie