Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Pub przy Polu Mokotowskim

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Pub przy Polu Mokotowskim

Tytuł zdjęcia: Pub przy Polu Mokotowskim


Autor: renifer
Data dodania: 2009-07-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 2  Odsłon: 2491 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Pole Mokotowskie to kompleks parkowy, niedaleko centrum, między trzema dzielnicami: Mokotowem, Ochotą, a Śródmieściem. Przed II wojną światową na ponad 200-hektarowym obszarze znajdowały się, m.in.: lotnisko, tor wyścigów konnych, ogródki działkowe i teren defilad wojsk Marszałka Piłsudskiego. Po II wojnie światowej rozpoczęła się parcelacja Pola Mokotowskiego. Wtedy wybudowano siedziby, m.in.: GUS, Biblioteki Narodowej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodniczych, budynki stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Politechniki Warszawskiej.
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: kulinaria parki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Pub przy Polu Mokotowskim
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych