Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Dolina Chocholowska

Galeria: Tatry Włącz pokaz slajdów

 
Dolina Chocholowska

Tytuł zdjęcia: Dolina Chocholowska


Autor: GregKmk
Data dodania: 2019-11-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 1  Odsłon: 441 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: 11 września wybraliśmy się do Doliny Chochołowskiej. Jest to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowiąca orograficznie lewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Zajmuje obszar ponad 35 km˛ i ma długość ok. 10 km. Na wyprawę wyruszyliśmy rowerami grupą 8 osób a do pokonania mieliśmy 9 km. Jednak trasa pod górę była strasznie wymagająca a część osób już po przejechaniu 2 km chciała rezygnować a rowery wrzucić do pobliskiego strumyka. Po wielu postojach na zebranie sił udało się nam dotrzeć do celu. Prawdopodobnie nigdy się nie rozkoszowaliśmy tak leżeniem na polanie jak wówczas. Co ciekawe droga z "góry" minęła nam w mgnieniu oka a zdjęcie, które widzicie zostało zrobione już po powrocie na "dół" obok wypożyczalni rowerów a sama Dolina Chochołowska się na nie nie załapała bo znajduje się z prawej strony zdjęcia. Š GregKmk | 11.09.2019 | Kościelisko
Miejscowość: Zakopane
Kraina: Tatry
Województwo: małopolskie
Tagi: doliny  
Schowaj mapę

Tatry

Tatry to najwyższe i krajobrazowo najpiękniejsze góry łańcucha karpackiego. Otoczone są z czterech stron wielkimi kotlinami: od pn. Podhalem, czyli doliną Dunajca, od pn. zach. Orawą, czyli dol. Orawy, od pd. Liptowem, czyli dol. Wagu, a od pd. wsch. Spiszem, czyli doliną Popradu.

Ze względu na różnice w charakterze krajobrazu, budowę geologiczną i rodzaj tworzących je skał, dzieli się Tatry na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.

W Polsce leży tylko ok. 20 proc. Tatr, w tym m.in. wierzchołek Rysów, który jest najwyższym szczyt naszego kraju.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
*****Ładne ujęcie.

Autor: Edward Piotr Zawiślak   Dodano: 2019-11-27  21:36:03
zobacz wszystkie komentarze w serwisie