Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno

Tytuł zdjęcia: Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-05
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 5775 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Wszechobecne domki letniskowe są prawdziwym utrapieniem Pojezierza Brodnickiego. Na szczęście ich kolonie znajdują się tylko przy najbardziej popularnych akwenach regionu, w okolicach Zbiczna, Bachotka, czy południowego krańca jeziora Partęczyny Wielkie. W pozostałych miejscach nieliczne skupiska domków nie szpecą zanadto krajobrazu, tak jak na zdjęciu powyżej przedstawiającym wschodni brzeg jeziora Wysokie Brodno.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych