Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kościół św. Katarzyny w Brodnicy

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Kościół św. Katarzyny w Brodnicy

Tytuł zdjęcia: Kościół św. Katarzyny w Brodnicy


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-08
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 5110 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Oprócz, widocznej na zdjęciu, renesansowej polichromi z 1582 roku w kościele św. Katarzyny w Brodnicy możemy także podziwiać fragmenty starszych, gotyckich malowideł naściennych. Odkryto je w 1969 roku na ścianach korpusu i sklepieniach.
Miejscowość: Brodnica
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: kościoły renesans  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych