Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Lisa Młyn - poranna szadź

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Lisa Młyn - poranna szadź

Tytuł zdjęcia: Lisa Młyn - poranna szadź


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-02-16
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2914 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Specyfiką lokalizacji miejscowości na Pojezierzu Brodnickim jest to, że nie leżą nad samymi jeziorami a pomiędzy nimi. Dlatego nad wodą jest dość zacisznie i spokojnie. W dodatku na większości akwenów obowiązuje strefa ciszy. Widoczny na zdjęciu Lisa Młyn, położony nad samym brzegiem jeziora Wysokie Brodno to wyjątek od powyższej reguły. Choć z drugiej strony ów maleński przysiółek trudno nawet nazwać miejscowością.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: punkty widokowe  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych