Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Krajobraz okolic Lisa Młynu

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Krajobraz okolic Lisa Młynu

Tytuł zdjęcia: Krajobraz okolic Lisa Młynu


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-02-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Pobierz tapetę na pulpit z tym zdjęciem
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4264 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Rozciągające się na północ od Brodnicy pojezierze jest krainą niewielką, ale niezwykle malowniczą. Dzięki urozmaiconej rzeźbie terenu oraz licznym jeziorom zaliczane jest do najpiękniejszych zakątków naszego kraju.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: pola i łąki  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych