Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jezioro Bachotek. Pojezierze Brodnickie

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Jezioro Bachotek. Pojezierze Brodnickie

Tytuł zdjęcia: Jezioro Bachotek. Pojezierze Brodnickie


Autor: Ewa Wojciechowska
Data dodania: 2010-07-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 5156 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jezioro Bachotek jest jednym z najbardziej malowniczych akwenów Pojezierza Brodnickiego. Otoczone ze wszystkich stron lasem zaliczane jest do najpiękniejszych w tej części Polski. Zwłaszcza jego północny kraniec zasługuje na uwagę. Wypływająca z niego rzeka Skarlanka objęta jest ochroną rezerwatową. Spotkać tu możemy liczne ptactwo wodne, z łatwością zaobserwujemy także wyraźne ślady działalności bobrów. Szlak turystyczny prowadzący wzdłuż brzegów rzeki to istny przyrodniczy monument.
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Magiczny ten świt! Ja miałam szczęście zobaczyć coś podobnego nad Wigrami, coś niepowtarzalnego!

Autor: Krystyna   Dodano: 2010-07-07  09:14:52
zobacz wszystkie komentarze w serwisie