Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jezioro Niskie Brodno

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Jezioro Niskie Brodno

Tytuł zdjęcia: Jezioro Niskie Brodno


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-06-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Pobierz tapetę na pulpit z tym zdjęciem
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4210 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Niskie Brodno jest jeziorem rynnowym o słabo urozmaiconej lini brzegowej. Prawie całe znajduje się w granicach administracyjnych Brodnicy. Jednak tylko jego południowy kraniec jest nieco cywilizowany - tutaj znajduje się ośrodek sportów wodnych, spory hotel i miejska plaża. Natomiast północny koniec jeziora jest dziki, malowniczy i niedostępny.
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Piękne, już tylko patrząc można odpocząć :)

Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska   Dodano: 2009-06-05  00:12:21
zobacz wszystkie komentarze w serwisie