Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.

Galeria: Sromów Włącz pokaz slajdów

 
Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.

Tytuł zdjęcia: Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2011-06-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2730 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: W muzeum znajduje się zbiór ok. 600 rzeźb wykonanych przez założyciela muzeum Juliana Brzozowskiego. Ok. 400 rzeźb to figury ruchome skupione w tematyczne sceny. Ruchome obrazy nawiązują do świąt religijnych oraz życia wsi łowickiej.
Miejscowość: Sromów
Kraina: Mazowsze
Województwo: łódzkie
 
Schowaj mapę

Sromów

Swojego czasu w Internecie krążyło zdjęcie drogowskazu kierującego do Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Dokładny napis na tabliczce brzmiał "Muzeum Sromów". Nie da się ukryć, że wskazówka to cokolwiek dwuznaczna i owa dwuznaczność szybko została "doceniona".

Trudno powiedzieć, czy twórcy słynnego drogowskazu świadomi byli popularności, jakiej ów znak przysporzy miejscowości, faktem jest jednak, że od tamtej pory o Sromowie słyszał niemal każdy. Być może owa tabliczka wywołała na niejednej twarzy uśmiech, jednak efekt promocyjny był kolosalny, zważywszy, że mówimy o wioseczce składającej się ledwie z kilku gospodarstw, położonej na polach pomiędzy Sochaczewem a Łowiczem.

Nie samą nazwą Sromów jednak żyje. W miejscowości znajduje się niezwykły zbiór rzeźby ludowej, składający się z ponad 400 ruchomych figur przestawiających sceny z życia wsi łowickiej. To właśnie do niego zaprasza "kontrowersyjny" drogowskaz.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Wszystkie figurki tu się ruszają a wiatrak się kręci. W głębi narciarze zjeżdżają po skoczni, a wśród nich figurka Adama Małysza. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie:)))

Autor: ElaJ   Dodano: 2011-06-29  13:23:48
zobacz wszystkie komentarze w serwisie