Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Uliczny grajek. Solina

Galeria: Solina Włącz pokaz slajdów

 
Uliczny grajek. Solina

Tytuł zdjęcia: Uliczny grajek. Solina


Autor: Aleksandra Białas
Data dodania: 2009-05-27
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3915 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Na skraju solińskiego deptaka, niemal "tuż nad jeziorem", obok smażalni ryb, w której serwują chyba najgorszą pod słońcem kawę, przesiaduje miejscowy grajek. U jego stóp równie miejscowy clown. Razem tworzą intrygujący duet, zapadający w pamięć raczej jako lokalna osobliwość, bo naszemu muzykowi talentu odmówić... można. Urokliwe rzępolenie, wszak koncert odbywa się na kilka instrumentów, turystom zdecydowanie się podoba. Świadczą o tym drobne datki zasilające budżet solińskiej orkiestry. I jak tu się nie zauroczyć?
Miejscowość: Solina
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Tagi: ludzie  
Schowaj mapę

Solina

Solina jest jedną ze starszych bieszczadzkich miejscowości, wspominają o niej XV-wieczne zapiski. Nazwę zawdzięcza eksploatowanym w pobliżu słonym źródłom. Zasłynęła dzięki wybudowanej na Sanie zaporze, która spiętrzyła wody w największe w Polsce jezioro zaporowe. Wnętrze tamy oraz elektrownię wodną można zwiedzać z przewodnikiem. Historia nie obeszła się jednak bez ofiar - podczas przygotowań do budowy zbiornika zniszczona została zabudowa dawnej wsi oraz cerkiew z 1937 r.

Jezioro Solińskie jest niezwykle malownicze. Ma urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatoczkami, a całe jezioro otaczają wzniesienia bieszczadzkiego Pogórza. Przyciąga przede wszystkim miłośników sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa, a także osoby lubiące mniej lub bardziej aktywny wypoczynek nad wodą. Ogromną popularnością cieszą się wśród turystów rejsy spacerowym statkiem, dzięki którym jezioro i jego okolice rysują się w całej okazałości.

Wzgórza nad Soliną rzeczywiście są zielone. Sama zaś miejscowość zdecydowanie turystyczna, zatem poszukujący ciszy i ukojenia w otoczeniu przyrody, tych tu nie znajdą.
Ci zaś, którzy preferują buszowanie w pamiątkach czy zajadanie się goframi zrelaksują się, i owszem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Uliczny grajek. Solina
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Ów jegomość nie jest obrazem tylko soliny - wytwór jego "dziwnej orkiestry" niedające się porównać z niczym znanym - ostatnio widziałem jego "występ" w miasteczku galicyjskim w Nowym Sącz innym zaś razem na deptaku krynickim. A na 100% to ten sam Gość z fotografii ponieważ taki orginał jest tylko jeden ;-)

Autor: Krzemień   Dodano: 2009-06-03  11:31:30
Podoba mi się :-)

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2009-05-27  23:05:41
zobacz wszystkie komentarze w serwisie