Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Dwa światy

Galeria: Przeworsk Włącz pokaz slajdów

 
Dwa światy

Tytuł zdjęcia: Dwa światy


Autor: USZAS
Data dodania: 2008-10-26
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2888 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zdjęcie odzwierciedla idealnie klimat tego miasta, w którym czas stanął w miejscu...
Miejscowość: Przeworsk
Kraina: Ziemia Rzeszowska
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Przeworsk

Przeworsk to miasto i gmina w województwie podkarpackim, w powiecie przeworskim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa przemyskiego. Leży na pograniczu Pradoliny Podkarpackiej i Pogórza Rzeszowskiego w dolinie rzeki Mleczki wpadającej do Wisłoka - bocznego dopływu Sanu. Na północ od miasta roztacza się równinny rozległy krajobraz, zaś od południa podziwiać można, wznoszące się nawet na wysokość 450 m. n.p.m, pagórki Pogórza.

Przeworsk stanowi ważny węzeł komunikacyjny. Okolice Przeworska należą do jednych z ciekawszych i najatrakcyjniejszych zakątków południowo-wschodniej Polski. Liczne szlaki turystyczne zachęcają do wycieczek zarówno pieszych jak i rowerowych.

Park Przeworski, zaplanowany w stylu ogrodów francuskich, oraz sieniawski zespół parkowo - pałacowy z XVII wieku przyciągają miłośników przyrody i estetów. Niewątpliwą atrakcję dla turystów stanowi przejazd zabytkową kolejką wąskotorową łączącą Przeworsk z Dynowem. Trasa kolejki prowadzi m.in. przez liczący 602 m długości tunel, umieszczony pod 30-metrową warstwą ziemi.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Dwa światy
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych