Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jurajskie nietoperze

Galeria: Jura Krakowsko Częstochowska Włącz pokaz slajdów

 
Jurajskie nietoperze

Tytuł zdjęcia: Jurajskie nietoperze


Autor: Maria Szczerska
Data dodania: 2013-03-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 5  Odsłon: 1577 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Nietoperze żyjące w Polsce to zwierzęta małe, ważące od 4 do 40 g. Odżywiają się niewielkimi bezkręgowcami, przede wszystkim owadami i pajęczakami. Poruszanie się w całkowitych ciemnościach umożliwia nietoperzom echolokacja.

Jura Krakowsko Częstochowska

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska znana również jako Jura Krakowsko-Częstochowska to mekka dla uprawiających wspinaczkę skałkową. Na jurajskich skałach i w niezliczonych jaskiniach zaczynali najwybitniejsi polscy alpiniści i grotołazi. Dzięki fantastycznie ukształtowanemu terenowi jest to również doskonałe miejsce do jazdy na rowerach górskich, jazd konnych oraz uprawiania narciarstwa biegowego.

Spójrzmy na mapę naszego kraju, a dokładniej na pogranicze Śląska i Małopolski. Każdy wie gdzie położony jest Kraków, Zagłębie i Częstochowa. Pomiędzy nimi rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - kraina skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym. Jura Krakowsko - Częstochowska rozciąga się ponad 100km łukiem, pomiędzy Krakowem i Częstochową. Szerokość waha się od kilku kilometrów na północy do blisko 40 km w części południowej (na wysokości Zabierzowa), średnio wynosi około 20km.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Spora gromadka tych fruwających myszy :)

Autor: NEMO   Dodano: 2013-03-22  17:24:16
Razem rażniej i cieplej. :)

Autor: borowiak   Dodano: 2013-03-22  16:40:10
zobacz wszystkie komentarze w serwisie