Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rezerwat przyrody nieożywionej Góra Zborów.Widok ogólny.

Galeria: Jura Krakowsko Częstochowska Włącz pokaz slajdów

 
Rezerwat przyrody nieożywionej Góra Zborów.Widok ogólny.

Tytuł zdjęcia: Rezerwat przyrody nieożywionej Góra Zborów.Widok ogólny.


Autor: Halina
Data dodania: 2010-07-25
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3334 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Tagi: przyroda  

Jura Krakowsko Częstochowska

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska znana również jako Jura Krakowsko-Częstochowska to mekka dla uprawiających wspinaczkę skałkową. Na jurajskich skałach i w niezliczonych jaskiniach zaczynali najwybitniejsi polscy alpiniści i grotołazi. Dzięki fantastycznie ukształtowanemu terenowi jest to również doskonałe miejsce do jazdy na rowerach górskich, jazd konnych oraz uprawiania narciarstwa biegowego.

Spójrzmy na mapę naszego kraju, a dokładniej na pogranicze Śląska i Małopolski. Każdy wie gdzie położony jest Kraków, Zagłębie i Częstochowa. Pomiędzy nimi rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - kraina skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym. Jura Krakowsko - Częstochowska rozciąga się ponad 100km łukiem, pomiędzy Krakowem i Częstochową. Szerokość waha się od kilku kilometrów na północy do blisko 40 km w części południowej (na wysokości Zabierzowa), średnio wynosi około 20km.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Pani Elu:) Dziękuję za miłe słowa komentarza:) Zakochałam się w Jurze i jej pięknym krajobrazie z ostańcami wśród zieleni lasów i kolorowych pól oraz łąk pachnących ziołami (jak na zdj.powyżej).A nad wszystkim górują ruiny średniowiecznych zamków i warowni na białych skałach:))) Polecam Jurę z jej pięknymi szlakami pieszymi i rowerowymi!:))

Autor: Halina   Dodano: 2010-07-25  16:56:37
Kwiaty bardzo wzbogacają pokazany na zdjęciu krajobraz. Pamiętam, że Pani J. Kolinko ( szkoda, że już z PK się wycofała ) też dodawała do swoich zdjęć kwiaty często sztucznie umieszczone. Na Pani zdjęciu kwiaty są elementem zastanego krajobrazu i pięknie go ożywiają. Pozdrawiam serdecznie:)))

Autor: ElaJ   Dodano: 2010-07-25  13:52:46
zobacz wszystkie komentarze w serwisie