Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Góra Zborów-rezerwat przyrody nieożywionej.

Galeria: Jura Krakowsko Częstochowska Włącz pokaz slajdów

 
Góra Zborów-rezerwat przyrody nieożywionej.

Tytuł zdjęcia: Góra Zborów-rezerwat przyrody nieożywionej.


Autor: piotr55
Data dodania: 2010-08-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.50  Ocen: 2  Odsłon: 5051 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 

Jura Krakowsko Częstochowska

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska znana również jako Jura Krakowsko-Częstochowska to mekka dla uprawiających wspinaczkę skałkową. Na jurajskich skałach i w niezliczonych jaskiniach zaczynali najwybitniejsi polscy alpiniści i grotołazi. Dzięki fantastycznie ukształtowanemu terenowi jest to również doskonałe miejsce do jazdy na rowerach górskich, jazd konnych oraz uprawiania narciarstwa biegowego.

Spójrzmy na mapę naszego kraju, a dokładniej na pogranicze Śląska i Małopolski. Każdy wie gdzie położony jest Kraków, Zagłębie i Częstochowa. Pomiędzy nimi rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - kraina skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym. Jura Krakowsko - Częstochowska rozciąga się ponad 100km łukiem, pomiędzy Krakowem i Częstochową. Szerokość waha się od kilku kilometrów na północy do blisko 40 km w części południowej (na wysokości Zabierzowa), średnio wynosi około 20km.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Wspaniałe ujęcie!:)) Jura to wspaniały teren na wakacyjne wędrówki dla miłośników ruin i zamków oraz pięknych krajobrazów: białych ostańców pośród zielonych pól i lasów:)))

Autor: Halina   Dodano: 2010-08-04  21:22:45
zobacz wszystkie komentarze w serwisie