Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Historyczny młyn niszczeje

Galeria: Pojezierze Chełmińskie Włącz pokaz slajdów

 
Historyczny młyn niszczeje

Tytuł zdjęcia: Historyczny młyn niszczeje


Autor: Lech Kadlec
Data dodania: 2020-09-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 1645 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Choć historia lubickiego młyna sięga XIII wieku, to stojące tam obiekty pochodzą z wieku XIX. Obecnie młyn w Lubiczu Dolnym jest od wielu już lat nieczynny i jest w prywatnych rękach, ale nadal niszczeje. Brak pomysłu na wykorzystanie obiektów młyńskich, czy brak pieniędzy na ich zrealizowanie? Trzeba mieć świadomość, że każde wykorzystanie istniejących budynków i całego terenu po młynie w Lubiczu Dolnym na pewno pociągnie za sobą ogromne wydatki finansowe. Na zdjęciu: Główny budynek XIX młyna w Lubiczu Dolnym.
Miejscowość: Lubicz
Kraina: Pojezierze Chełmińskie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: młyny wodne  
Schowaj mapę

Pojezierze Chełmińskie

Płynąca przez centralną Polskę, ze wschodu na zachód, Wisła tuż przed Bydgoszczą niespodziewanie zakręca na północ. Opuszczając w ten sposób Pradolinę Toruńsko-Eberswaldzką wody rzeki wpływają w ciągnącą się aż po Żuławy Dolinę Dolnej Wisły. Odcięta tym sposobem północno-wschodnia część województwa kujawsko-pomorskiego to, należące ongiś do Mazowsza, Pojezierze Chełmińskie.

Północną jego granicą jest rzeka Osa, wschodnią zaś Drwęca. To jeden z najbardziej "utytułowanych" historycznie regionów w Polsce. Wystarczy wspomnieć o położonych na jego obszarze miastach, takich jak: Toruń, Chełmno, Grudziądz czy Chełmża.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych