Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rynek w Kazimierzu Dolnym. Cyganka prawdę Ci powie

Galeria: Kazimierz Dolny Włącz pokaz slajdów

 
Rynek w Kazimierzu Dolnym. Cyganka prawdę Ci powie

Tytuł zdjęcia: Rynek w Kazimierzu Dolnym. Cyganka prawdę Ci powie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-08-08
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4263 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Obserwowanie cyganek na kazimierskim rynku to jedno z moich ulubionych zajęć podczas wizyt w miasteczku. Umiejętności podchodzenia i zjednywania sobie ludzi mógłby im pozazdrościć niejeden negocjator!
Miejscowość: Kazimierz Dolny
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: ludzie  
Schowaj mapę

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Oprócz bogactwa zabytków cechuje go niezwykle malownicze położenie. Miasteczko usytuowane jest na prawym brzegu Wisły, w najwęższym i najbardziej urozmaiconym krajobrazowo miejscu jej przełomu przez Wyżyny Środkowopolskie, u wylotu doliny małego potoku Grodarz.

Kazimierz Dolny jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców niedalekiego Lublina, ale przede wszystkim miasteczko upodobali sobie warszawiacy, którzy zjeżdżają tutaj gromadnie zwłaszcza podczas weekendów.

Kazimierz Dolny to właściwie jeden wielki zabytek. Oprócz jednego z najpiękniejszych w Polsce rynków możemy zwiedzić w miasteczku wspaniałe renesansowe kamienice, słynne spichlerze z końca XVI i początku XVII wieku, ruiny gotyckiego zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego oraz kamienną basztę służącą niegdyś jako latarnia dla statków płynących po Wiśle. Oddzielnej wzmianki wymaga tutejszy kościół Farny, w którym znajdują się przepiękne organy z 1620 r. - jedne z najstarszych w Polsce.

Urzekające są także okolice Kazimierza. Warto wybrać się stąd na wycieczkę na niezwykle widokową Górę Trzech Krzyży, wznoszącą się nad miastem, do okolicznych wąwozów - Korzeniowego Dołu, Norowego Dołu oraz wąwozu Małachowskiego, a także do pobliskiego Męćmierza.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Rynek w Kazimierzu Dolnym. Cyganka prawdę Ci powie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych