Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rynek w Kazimierzu Dolnym. Dobra czarownica

Galeria: Kazimierz Dolny Włącz pokaz slajdów

 
Rynek w Kazimierzu Dolnym. Dobra czarownica

Tytuł zdjęcia: Rynek w Kazimierzu Dolnym. Dobra czarownica


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-09-09
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Pobierz tapetę na pulpit z tym zdjęciem
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.13  Ocen: 16  Odsłon: 4555 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Czarownica z kazimierskiego rynku to jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci spośród tutejszych mimów. Zawsze można spotkać ją przy zabytkowej studni znajdującej się pośrodku centralnego placu miasteczka. Najwięcej fanów ma oczywiście wśród dzieci.
Miejscowość: Kazimierz Dolny
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: kolor ludzie  
Schowaj mapę

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Oprócz bogactwa zabytków cechuje go niezwykle malownicze położenie. Miasteczko usytuowane jest na prawym brzegu Wisły, w najwęższym i najbardziej urozmaiconym krajobrazowo miejscu jej przełomu przez Wyżyny Środkowopolskie, u wylotu doliny małego potoku Grodarz.

Kazimierz Dolny jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców niedalekiego Lublina, ale przede wszystkim miasteczko upodobali sobie warszawiacy, którzy zjeżdżają tutaj gromadnie zwłaszcza podczas weekendów.

Kazimierz Dolny to właściwie jeden wielki zabytek. Oprócz jednego z najpiękniejszych w Polsce rynków możemy zwiedzić w miasteczku wspaniałe renesansowe kamienice, słynne spichlerze z końca XVI i początku XVII wieku, ruiny gotyckiego zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego oraz kamienną basztę służącą niegdyś jako latarnia dla statków płynących po Wiśle. Oddzielnej wzmianki wymaga tutejszy kościół Farny, w którym znajdują się przepiękne organy z 1620 r. - jedne z najstarszych w Polsce.

Urzekające są także okolice Kazimierza. Warto wybrać się stąd na wycieczkę na niezwykle widokową Górę Trzech Krzyży, wznoszącą się nad miastem, do okolicznych wąwozów - Korzeniowego Dołu, Norowego Dołu oraz wąwozu Małachowskiego, a także do pobliskiego Męćmierza.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Rynek w Kazimierzu Dolnym. Dobra czarownica
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Dziękuję bardzo :-). W takim razie dorzucę jeszcze kilka zdjęć. Mam kilka fajnych scenek, kiedy jednej z cyganek z kazimierskiego rynku udaje się upolować klienta.

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2009-09-11  11:21:43
Bardzo mi się podoba ten Twój "odbarwiony" cykl z Kazimierza :)

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2009-09-10  07:03:52
zobacz wszystkie komentarze w serwisie