Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kazimierz Dolny. Wróżąca cyganka

Galeria: Kazimierz Dolny Włącz pokaz slajdów

 
Kazimierz Dolny. Wróżąca cyganka

Tytuł zdjęcia: Kazimierz Dolny. Wróżąca cyganka


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-09-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3805 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Cyganka podczas wróżenia z kart jest jak artystka. Jak operowa diva podczas najważniejszej arii przedstawienia. Cała jej uwaga skupiona jest na zaczepionym właśnie potencjalnym kliencie. Jest jak dobra i zła wróżka. Niewiadomo, co przyniesie.
Miejscowość: Kazimierz Dolny
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: ludzie  
Schowaj mapę

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Oprócz bogactwa zabytków cechuje go niezwykle malownicze położenie. Miasteczko usytuowane jest na prawym brzegu Wisły, w najwęższym i najbardziej urozmaiconym krajobrazowo miejscu jej przełomu przez Wyżyny Środkowopolskie, u wylotu doliny małego potoku Grodarz.

Kazimierz Dolny jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców niedalekiego Lublina, ale przede wszystkim miasteczko upodobali sobie warszawiacy, którzy zjeżdżają tutaj gromadnie zwłaszcza podczas weekendów.

Kazimierz Dolny to właściwie jeden wielki zabytek. Oprócz jednego z najpiękniejszych w Polsce rynków możemy zwiedzić w miasteczku wspaniałe renesansowe kamienice, słynne spichlerze z końca XVI i początku XVII wieku, ruiny gotyckiego zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego oraz kamienną basztę służącą niegdyś jako latarnia dla statków płynących po Wiśle. Oddzielnej wzmianki wymaga tutejszy kościół Farny, w którym znajdują się przepiękne organy z 1620 r. - jedne z najstarszych w Polsce.

Urzekające są także okolice Kazimierza. Warto wybrać się stąd na wycieczkę na niezwykle widokową Górę Trzech Krzyży, wznoszącą się nad miastem, do okolicznych wąwozów - Korzeniowego Dołu, Norowego Dołu oraz wąwozu Małachowskiego, a także do pobliskiego Męćmierza.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Kazimierz Dolny. Wróżąca cyganka
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Przyniesie jak przyniesie... Raczej wyniesie. :P

Autor: Łukasz Frankowski   Dodano: 2009-09-27  21:07:25
zobacz wszystkie komentarze w serwisie