Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Witamy w Lisa Młynie

Galeria: Lisa Młyn Włącz pokaz slajdów

 
Witamy w Lisa Młynie

Tytuł zdjęcia: Witamy w Lisa Młynie


Autor: Joanna Siegel
Data dodania: 2010-11-02
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 14632 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: "Już czas ukochać w sadzie pustkowie bezdomne, Ptaki niebem schorzałe i drzewa ułomne, I płot, co tyle desek w złe stracił godziny, Że na trawę cień rzuca przejrzystej drabiny." Tyle Leśmian… Resztę można sobie dorecytować np. w Lisa Młynie. Mam nadzieję, że na wiosnę spotkamy się tam wszyscy na pierwszym fotograficznym plenerze serwisu PolskieKrajobrazy.pl.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
 
Schowaj mapę

Lisa Młyn

Lisa Młyn to maleńka miejscowość położona ok. 10 km na północny wschód od Brodnicy nad jeziorem Wysokie Brodno. Pomimo bliskości dość sporego miasta jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Oprócz trzech domów mieszkalnych i kilku letniskowych, w całości schowanych w zieleni otaczającej jezioro, znajdziemy tu jedynie stary XIX - wieczny młyn wodny, od którego miejscowość wzięła swoją nazwę, przepiękną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym oraz kilka bardzo malowniczych pomostów. Prawdziwą ozdobą miejscowości jest stara, ponad dwustuletnia grusza, zwana "Napoleońską", będąca jedną z najstarszych w Polsce.

Przez miejscowość nie przebiega żadna utwardzona droga, nie ma tu sklepu ani czegokolwiek co mogłoby kojarzyć się z cywilizacją.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Witamy w Lisa Młynie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Ja za to potwierdzę, że słowa Szymona, cytowane za Leśmianem, idealnie pasują do mojego obrazu :) A był to mój pierwszy rzut oka na Lisa Młyn tego dnia, zaraz po wyjściu z wąwozu... stąd też taki tytuł zdjęcia. Pełen zachwyt...

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2010-11-07  15:23:39
Jaaaaaaaaaaaaa ? Mam potwierdzać ? A co ja mogę mieć do gadania ?!!!!

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2010-11-07  13:21:28
Szymonie ja mam całkiem niezłe miejsce w Pieninach / Rysiek może chyba potwierdzić, że niezłe/. Można się umówić jeszcze jesienią na taki PK plener. Miejsc jest nawet ze 40, ale turystycznych!

Autor: KRET   Dodano: 2010-11-07  13:14:48
Andrzeju, zima bynajmniej nie jest gorsza, a pod wieloma względami nawet przewyższa inne pory roku. Chodzi mi raczej o ograniczoną podaż miejsc noclegowych w tym czasie w samym Lisa Młynie. A liczę, że frekwencja będzie duża :-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-11-07  10:59:59
Piękne słowa pod pięknym zdjęciem. Uroki jesieni odkrywasz swoim okiem, a Leśmian kręci Ci się po głowie i stwarza niesamowity nastrój. Już czas ukochać w sadzie pustkowie bezdomne, Ptaki niebem schorzałe i drzewa ułomne I płot, co tyle desek w złe stracił godziny, Że na trawę cień rzuca przejrzystej drabiny. Już czas ukochać wieczór z tamtej strony rzeki I zmarłego sąsiada ogród niedaleki, I ciemność, co, nim duszę sny do snu uprzątną, Żywi nas po kryjomu dobrocią pokątną. Już czas ciułać okruchy ostatniego znoju W ubogich złocistościach zlękłego pokoju I skroń złożyć w twe ręce, wycieńczone mgłami - I nie płakać - nie płakać wspólnymi siłami! Przepiękne. Ciekawe czemu piszesz, że dopiero wiosną ma odbyć się ten pierwszy plener. Co niby zima jest gorsza w tym czy innym miejscu?

Autor: KRET   Dodano: 2010-11-07  08:45:13
Piękny kadr ;-)

Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska   Dodano: 2010-11-05  18:33:59
Bardzo mi miło, że się Wam podoba. Następne takie ujęcia pewnie będą możliwe dopiero za rok... po 2 tygodniach takiej wietrznej i deszczowej pogody, jaka się zrobiła, pewnie znikną już te wszystkie liście i malownicze jesienne kolory.

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2010-11-05  13:45:21
Ja to nawet tak bardzo się zgadzam, że z tego wszystkiego zarezerwowałem sobie miejsca w Lisa Młynie na długi listopadowy weekend za tydzień :-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-11-05  11:03:01
w całej rozciągłości zgadzam się z przedmówcami :)

Autor: maniek   Dodano: 2010-11-05  09:27:35
Super to miejsce uchwyciłaś Joanno. Widzę, że Szymon coraz więcej osób przyciąga do tej okolicy :)

Autor: Dariusz Żuk   Dodano: 2010-11-03  23:57:32
motyw - kadr - kolor - światło ---> bardzo dobre zdjęcie

Autor: Dariusz Świętochowski   Dodano: 2010-11-02  23:32:59
zobacz wszystkie komentarze w serwisie