Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» KRZEWUSZKA CUDOWNA - Weigela florida

Galeria: Lublin Włącz pokaz slajdów

 
KRZEWUSZKA CUDOWNA - Weigela florida

Tytuł zdjęcia: KRZEWUSZKA CUDOWNA - Weigela florida


Autor: Jerzy Wójcik
Data dodania: 2010-06-12
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 2855 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Krzew cudownej krzewuszki pochodzi z Dalekiego Wschodu. To jeden z najwcześniej kwitnących w naszych ogrodach krzewów ozdobnych. Krzew o pędach sztywnych, dość gęsty, dorastający do 2-2,5 metra wysokości. Ze względu na okazałe, barwne kwiaty i obfite kwitnienie, jest prawdziwą perełką w ogrodzie. Kwiaty o kształcie dzwonków osadzone są pojedyczno lub po kilka w kątach liści i obficie pokrywają pędy. Ich barwa zmienia się w miarę przekwitania.Często powtarza kwitnienie późnym latem.
Miejscowość: Lublin
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: kolor przyroda  
Schowaj mapę

Lublin

Lublin to jedno z najstarszych miejsc osadnictwa w Polsce, znaleziono w nim nawet cmentarzyska z grobowcami sprzed pięciu tysięcy lat. Do dziś w mieście zachowało się więc wiele pamiątek z wielu epok, z przewagą tych, pochodzących z okresu renesansu, a raczej renesansu lubelskiego.

Lublin może poszczycić się piękną Starówką, utkaną z ciasnych uliczek zabudowanych zabytkowymi kamienicami. Ich przeogromna część przetrwała do dziś w niezmienionym kształcie. Na fasadach domów dopatrzymy się nawet przepięknych malowideł i fresków. Jedna z nich ozdobiona została sgraffitowymi medalionami przedstawiającymi znane osobistości związane z Lublinem. Są to m.in. Biernat z Lublina i Jan Kochanowski.

Symbolami miasta są XIV-wieczna Brama Krakowska - przetrwała jako fragment murów obronnych, oraz zamek. Tego zaś początki sięgają XII w. Murowana budowla powstała bowiem nieco później, bo za panowania Kazimierza Wielkiego. Zaczyn pod jej budowę, można rzec, dał powstały w XIII w. donżon, czyli wolno stojąca wieża obronna. Całe szczęście, zachowała się do dziś jako cenny zabytek sztuki romańskiej.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: KRZEWUSZKA CUDOWNA - Weigela florida
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Pięknie pokazane kwiaty wraz z opisem:) Dziękuję za ładne kadry i pozdrawiam!

Autor: Halina   Dodano: 2010-06-14  17:25:14
zobacz wszystkie komentarze w serwisie