Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Park pałacowy w Młochowie

Galeria: Młochów Włącz pokaz slajdów

 
Park pałacowy w Młochowie

Tytuł zdjęcia: Park pałacowy w Młochowie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-01-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 6046 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Park w Młochowie został założony na początku XIX wieku w stylu angielskim. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że zupełnie popadnie w zapomnienie i zarośnie chaszczami. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odwiedziłem to miejsce pod koniec ubiegłego roku. Nie wierzyłem własnym oczom. Zadbane alejki parkowe wysypane świeżym żwirkiem, pachnące nowością stylowe ławeczki, liczne pomosty nad stawami. I& tylko brakowało turystów.
Miejscowość: Młochów
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: drogi ludzie parki  
Schowaj mapę

Młochów

Młochów to niewielka wieś położona w gminie Nadarzyn, oddalona zaledwie 3 km od ruchliwej szosy Warszawa - Katowice. W porównaniu z okolicami popularnej drogi to już zupełnie inny świat.

Dookoła rozciąga się przepiękna kraina pełna lasów. Sam Młochów leży w sąsiedztwie rezerwatów przyrody - Młochowskiego Grądu, obejmującego pozostałości Puszczy Jaktorowskiej i Młochowskiego Łęgu, utworzonego w dolnym odcinku rzeki Utraty.

Jednak to nie połóżenie odróżnia Młochów od innych miejscowości. We wsi zachowała się prawdziwa perła architektury doby klasycyzmu - okazałe założenie pałacowe, składające się z pałacu właściwego, dwóch oficyn stojących po bokach dziedzińca oraz obszernego parku krajobrazowego. Zbudowana w latach 1804 - 1810 siedziba to wspaniały i harmonijny przykład XIX - wiecznej architektury ziemniańskiej na Mazowszu. Niestety od wielu lat pałac popada w ruinę i niszczeje.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Park pałacowy w Młochowie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych