Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Medalion na elewacji

Galeria: Inowrocław Włącz pokaz slajdów

 
Medalion na elewacji

Tytuł zdjęcia: Medalion na elewacji


Autor: Lech Kadlec
Data dodania: 2022-01-20
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1008 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Inowrocławiu stoi kamienica, która wpisana jest do rejestru ewidencji zabytków woj. kujawsko-pomorskiego. Gdy ją remontowano, odnawiając jej frontową elewację, zastosowano naturalne materiały zarówno budowlane, jak i wykończeniowe; użyto też pastelową kolorystykę. Podczas remontu precyzyjnie odtworzono motywy rzeźbiarskie na wysokości I i II pietra. Na zdjęciu: Jeden z dwóch medalionów na wysokości II piętra.
Miejscowość: Inowrocław
Kraina: Kujawy
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: kamienice  
Schowaj mapę

Inowrocław

Powiat Inowrocławski leży na granicy Kujaw i Wielkopolski, zajmuje południową część województwa kujawsko-pomorskiego, jest jednym z największych Powiatów w województwie kujawsko-pomorskim. Rozciąga się na powierzchni 1225 km.

Powiat zadowoli z pewnością swoją oferta turystyczną zarówno wielbicieli aktywnego wypoczynku, jak i zwolenników relaksu w ciszy i spokoju. W powiecie inowrocławskim znaleźć można wiele cennych zabytków pamiętających czasy początków państwa polskiego, owianych tajemnicami i legendami.

Największe atrakcje turystyczne odwiedzający Powiat Inowrocławski znajdą przede wszystkim w Inowrocławiu, Kruszwicy i Pakości. W Inowrocławiu jednym z głównych atrakcji jest XII wieczny kościół Imienia Najświętszej Marii Panny, fragment murów obronnych grodu z XV wieku, dom Jana Kasprowicza oraz park solankowy wraz z tężniami.

Kruszwica natomiast zachęca turystów legendarną Mysią Wieżą, stojąca na wzgórzu zamkowym u nasady Półwyspu Rzępowskiego. Stanowi ona pozostałość zamku obronnego z XIVw. Nazwa wieży wywodzi się z legendy o okrutnym królu Popielu, którego tu właśnie zjadły myszy. 

W Kruszwicy koniecznie należy także zobaczyć kolegiatę św. Piotra i Pawła oraz Nadgoplański Park Tysiąclecia. Miłośnicy przyrody znajdą tam najcenniejsze w Polsce ostoje lęgowe ptaków wodnych i błotnych.

Z kolei w Pakości na uwagę turystów zasługuje Kalwaria Pakoska zwana też Kujawską Jerozolimą.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Medalion na elewacji
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych