Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Przełęcz pod Obrazikiem

Galeria: Kielce Włącz pokaz slajdów

 
Przełęcz pod Obrazikiem

Tytuł zdjęcia: Przełęcz pod Obrazikiem


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2009-12-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3401 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Przełęcz pod Obrazikiem na paśmie Posłowickim, to najlepszy punkt na chwilę odpoczynku po wędrówce niebieskim szlakiem z lasu Stadion do drogi na Słowiku. Aby tutaj dotrzeć, trzeba pokonać już kilka ponad trzystumetrowych wzniesień, przedrzeć się przez zarastające ścieżkę chaszcze. Tu krzyżują się leśne drogi z Posłowic i Nowin do Białogonu i Podkarczówki. Stąd także najbliżej do uroczysk i rezerwatów. Obrazik to mała kapliczka przytwierdzona do sosny, jedno z wielu miejsc ozdobionych skrzyneczką z przylepionym na desce świętym obrazkiem.
Miejscowość: Kielce
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Przełęcz pod Obrazikiem
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
A to był onegdaj taki miły, spacerowy szlak, poprowadzony samą granią - od Skoczni przez Biesak na samą dolinę Trupieńca. Relaksacyjnie rekreacyjny. Wszystko potwornie zarosło, bowiem tędy mało kto - niestety - chodzi.

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-29  14:41:34
Nie tylko trzeba się przedzierać, ale jeszcze dobrze wytężać wzrok, żeby wypatrzeć znaki szlaku. I to ciągle sprawdzanie z mapą, czy się na pewno dobrze idzie! Jest to jeden z najgorzej znakowanych szlaków pieszych Gór Świętokrzyskich. Ale to akurat nic a nic nie przeszkadza kierowcom szalonych dwu- lub czterokołowych motocykli. Wypadają nagle zza zakrętu i ratuj się, kto może! Tak to bywa na niebieskim szlaku.

Autor: kiprzyca   Dodano: 2009-12-29  13:40:31
zobacz wszystkie komentarze w serwisie