Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rodzinna uczta kraśnikowatych. Czerwona Górka

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Rodzinna uczta kraśnikowatych. Czerwona Górka

Tytuł zdjęcia: Rodzinna uczta kraśnikowatych. Czerwona Górka


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2010-07-12
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 1678 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Napotykane po drodze owady sprawiały, że droga, która powinna zająć mi góra dwa kwadranse, wydłużyła się do jakichś dwóch godzin. Ale czyż mogłem sobie odmówić tak pięknych obrazków? Lśniaki szmaragdki i kraśnik purpuraczek - latające klejnociki uwielbiają kwiaty świeżbnicy polnej.
Tagi: owady  

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych