Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Lipa - lasy to jej królestwo...

Galeria: Lasy Janowskie Włącz pokaz slajdów

 
Lipa - lasy to jej królestwo...

Tytuł zdjęcia: Lipa - lasy to jej królestwo...


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2015-03-27
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 1289 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Tę kapliczkę wybudował leśniczy na pamiątkę odnalezienia swojej drugiej połowy. Niestety nie była to jednak szczęśliwa miłość, bo matka zadźgała nożem synka i córeczkę, a potem sama odebrała sobie życie... Wszystko rozegrało się na początku 2014 r. Byli szczęśliwi i normalnie żyli, jak to często bywa w takich sytuacjach ale okazało się, że depresja był silniejsza od matki...
Miejscowość: Lipa
Kraina: Lasy Janowskie
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Lasy Janowskie

Lasy Janowskie, stanowiące środkową i zachodnią część Puszczy Solskiej, są jednym z największych zwartych kompleksów leśnych w Polsce. Pokrywają Równinę Biłgorajską, będącą częścią Kotliny Sandomierskiej.

Przeważająca część drzewostanu objęta jest ochroną w ramach Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie oraz Leśnego Kompleksu Promocyjnego. Jego przeważającą część zajmują bory sosnowe, z enklawami lasów mieszanych i jodłowych. Krajobraz urozmaicają piaszczyste wydmy poprzecinane malowniczymi dolinami śródleśnych rzek oraz rozległe kompleksy stawów rybnych.

Lasy Janowskie to także prawdziwy raj dla zapalonych ornitologów. Można zobaczyć tu całą plejadę rodzimego ptactwa m.in. orła bielika, żurawia, orlika krzykliwego, bąka, cietrzewia, głuszca oraz bociana czarnego.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych