Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Mofeta Tylicz

Galeria: Beskid Sądecki Włącz pokaz slajdów

 
Mofeta Tylicz

Tytuł zdjęcia: Mofeta Tylicz


Autor: Stefan Sapeta
Data dodania: 2015-12-18
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2637 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: jest jedną z większych ekshalacji dwutlenku węgla w Karpatach. Wśród jaskrawej zieleni roślin rosnących na podmokłych,błotnistych terenach pojawiają się rdzawo-żółte osady wytrącane z wypływających źródełek szczaw. Obok wydobywają się bąbelki gazu , które wydają syczące odgłosy. Wydobywający się z wnętrza ziemi gaz to w 95% CO2 nadaje on okolicznym źródełkom kwaskowaty, szczypiący smak.
Miejscowość: Tylicz
Kraina: Beskid Sądecki
Województwo: małopolskie
Schowaj mapę

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki to góry, które trudno sklasyfikować. Trochę w nich Bieszczadów a trochę Beskidu Niskiego. Są przepiękne kudłate bukami góry, które jesienią przybierają tysiące odcieni żółci i czerwieni. Są także banie zagubionych w dolinach cerkiewek. Najstarsza z nich, powroźnicka świątynia pod wezwaniem św. Jakuba, została wpisana w 2013 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Beskid Sądecki - pasma górskie

Beskid Sądecki to, przede wszystkim, dwa pasma górskie. Pierwsze z nich - Przehyby i Radziejowej to monumentalne zalesione szczyty górskie... odludne, dzikie i niedostępne. Drugie pasmo, Jaworzyny i Łabowskiej, to piękne widoki na Tatry, unikatowej urody Wierchomla, Pusta Wielka i... Jaworzyna, której od czasu poprowadzenia na nią kolejki gondolowej nie polecamy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych