Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Tatry z Długich Młaków. Beskid Sądecki

Galeria: Beskid Sądecki Włącz pokaz slajdów

 
Tatry z Długich Młaków. Beskid Sądecki

Tytuł zdjęcia: Tatry z Długich Młaków. Beskid Sądecki


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2008-04-20
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3269 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Mimo niezaprzeczalnej malowniczości Beskid Sądecki nie należy do gór oferujących nadmierną ilość widoków. Jego pasma w dużej mierze są zalesione, a nieliczne hale z roku na rok coraz bardziej porastają młodymi drzewkami skutecznie ograniczającymi widoczność. Nie można tego powiedzieć o Długich Młakach, czyli halach rozciągających się pomiędzy Pustą Wielką (1061 m.n.p.m.), a Bacówką nad Wierchomlą. Widoki, które oferują turyście ze swojego grzbietu należą do najpiękniejszych na sądecczyźnie. Zdjęcie powyżej przedstawia widok Tatr - grupa najwyższych szczytów z lewej strony to kolejno Łomnica (2655), Kieżmarski (2558) i Durny (2623).
Kraina: Beskid Sądecki
Województwo: małopolskie
Schowaj mapę

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki to góry, które trudno sklasyfikować. Trochę w nich Bieszczadów a trochę Beskidu Niskiego. Są przepiękne kudłate bukami góry, które jesienią przybierają tysiące odcieni żółci i czerwieni. Są także banie zagubionych w dolinach cerkiewek. Najstarsza z nich, powroźnicka świątynia pod wezwaniem św. Jakuba, została wpisana w 2013 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Beskid Sądecki - pasma górskie

Beskid Sądecki to, przede wszystkim, dwa pasma górskie. Pierwsze z nich - Przehyby i Radziejowej to monumentalne zalesione szczyty górskie... odludne, dzikie i niedostępne. Drugie pasmo, Jaworzyny i Łabowskiej, to piękne widoki na Tatry, unikatowej urody Wierchomla, Pusta Wielka i... Jaworzyna, której od czasu poprowadzenia na nią kolejki gondolowej nie polecamy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych