Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kościół w Gołębiu jesienią

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Kościół w Gołębiu jesienią

Tytuł zdjęcia: Kościół w Gołębiu jesienią


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-11-03
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4074 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Nietypowo ukształtowane wnętrze świątyni w Gołębiu wydaje się świadczy o udziale w jej budowie wybitnego architekta - manierysty: Santi Gucciego. Jest on twórcą m.in. zamku w Baranowie Sandomierskim, kaplicy św. Anny w Pińczowie, kaplicy Myszkowskich przy kościele Dominikańskim w Krakowie i wielu innych wybitnych dzieł architektury doby renesansu i manieryzmu.
Miejscowość: Gołąb
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: kolor kościoły  
Schowaj mapę

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych