Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga do leśniczowki

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Droga do leśniczowki

Tytuł zdjęcia: Droga do leśniczowki


Autor: Krzysztof Panas
Data dodania: 2008-12-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 6  Odsłon: 2906 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Stara droga do leśniczowki w Siennicy Krołewskiej Małej.
Miejscowość: Bończa
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: drogi  
Schowaj mapę

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Niestety- zapomniane bezdroża , rabunkowa gospodarka leśna już doprowadziła do zmian których przez kilkaset lat nie odrobimy.Dawne dworskie alee z kilkusetletnimi lipami wycieto tylko dlatego żeby jakiś bęcwał w Warszawie mógł" trzepać kasę" .W Europie nadal obsadzają drogi lipą drobnolistną i nie ma kampanii w środkach masowego ogłupiania "że wypadki powodują przydrożne drzewa"...hej

Autor: Krzysztof Panas   Dodano: 2010-08-31  12:05:15


Autor: Krzysztof Panas   Dodano: 2010-08-31  11:53:53
Piękne miejsce na spacery!

Autor: Marta Greń   Dodano: 2010-08-26  16:46:53
zobacz wszystkie komentarze w serwisie