Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Twierdza w Zamościu

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Twierdza w Zamościu

Tytuł zdjęcia: Twierdza w Zamościu


Autor: Marek Ryś
Data dodania: 2010-04-05
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2550 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: .
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: mury obronne  

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Tak chciałem wyszło choć nie zupełnie, ale ach ta moja niecierpliwość ;)

Autor: Marek Ryś   Dodano: 2010-04-06  17:16:25
Tajemniczo...

Autor: Anna Kowalska   Dodano: 2010-04-06  09:42:30
Bardzo ciekawe ujęcie bastionu:) W czasie II wojny Niemcy urządzili sobie w pobliżu tego miejsca strzelnicę oraz plac ćwiczeń dla Hitlerjugend. Pozdrawiam serdecznie :) Jeżeli mogę o coś prosić szanownego kolegę, to o klika zdjęć neogotyckiego kościoła z Trzeszczan. Mam do niego sentyment:) Swego czasu za panowania najlepszego proboszcza jak był w Trzeszczanach, często fotografowałem i filmowałem wraz kolegą Romanem D. pierwsze komunie. Było super....

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2010-04-05  18:45:55
zobacz wszystkie komentarze w serwisie