Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» O poranku chwila 3

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
O poranku  chwila 3

Tytuł zdjęcia: O poranku chwila 3


Autor: Tomek Kiecana
Data dodania: 2016-10-11
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 628 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: 40-50 lat temu ten odcinek rzeki był na peryferiach miasta. Dzisiaj jest to niemal jego środek. Całe szczęście ulepszacze rzek nie zabrali się za Bystrzycę i płynie tak samo jak kiedyś. Zdjęcia robiłem 1 km od mojego miejsca zamieszkania na odcinku od Zalewu Zemborzyckiego do mostu kolejowego ( ok 2 km ).
Miejscowość: Lublin
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: przyroda rzeki  
Schowaj mapę

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Piękny poranek.

Autor: piotr55   Dodano: 2016-10-11  18:30:41
zobacz wszystkie komentarze w serwisie