Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Cerkiew pw Świętych Niewiast Niosących Wonności- w Lublinie

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Cerkiew pw Świętych Niewiast Niosących Wonności-  w Lublinie

Tytuł zdjęcia: Cerkiew pw Świętych Niewiast Niosących Wonności- w Lublinie


Autor: Jerzy Wójcik
Data dodania: 2017-06-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1147 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jest to cerkiew ufundowana i wybudowana na początku XX wieku i znajduje się na terenie części prawosławnej cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie. Zachwyca stylem i kolorystyka. W ostatnich latach odnowiono wnętrze cerkwi oraz wykonano wiele prac na terenie samego cmentarza. Kosztem wielu milionów złotych uporządkowano teren, wybrukowano alejki oraz odnowiono zabytkowe nagrobki i pomniki. Dodatkowo została zamontowana iluminacja cerkwi oraz instalacja elektryczna w jej wnętrzu. Wcześniej wierni modlili się tylko przy świecach. Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/cerkiew-z-ul-lipowej-w-lublinie-rozpoczyna-nowe-zycie-zdjecia,11997092/
Miejscowość: Lublin
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: cerkwie cmentarze  
Schowaj mapę

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Kolejna piękne cerkiew wraz z opisem:)

Autor: Halina   Dodano: 2017-06-16  13:44:53
zobacz wszystkie komentarze w serwisie